DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 czerwca 2018r.

 

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Zbawiciela.
 2. Jutro,dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę; o 17.00 różaniec w jej intencji, prowadzony przez Akcję Katolicką i Msza św., po której odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji.
 3. W środę czcić będziemy św. Antoniego z Padwy, patrona dzieci, narzeczonych, małżeństw, ubogich oraz rzeczy zaginionych. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci z liliami na Mszę o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek odbywać się będą rozmowy indywidualne z kandydatami do bierzmowania z klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 2, a we wtorek z klas szóstych szkół podstawowych. Obecność obowiązkowa.
 5. W piątek o 18.00 Msza św. na zakończenie roku formacji dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Mszy św., będzie przewodniczył ks. Abp Adam Szal, który dokona poświęcenia Centrum Caritas.
 7. Również za tydzień, rodziny wielodzietne z naszej Archidiecezji, będą pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Zachęcamy do udziału.
 8. W czwartek 14.06. o godz. 18.00, odbędą się warsztaty na temat uzależnień przy ul. Traugutta 13.
 9. W dniu 15 czerwca 2018 r. (tj. najbliższy piątek) w naszej Parafii będą udzielane bezpłatne porady prawne dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa. Będzie można uzyskać informacje na temat przyczyn nieważności małżeństwa, potrzebnych dokumentów, opłat sądowych, przebiegu procesu oraz wiele innych niezbędnych zagadnień. Porady będą udzielane w Kancelarii Parafialnej w godzinach 16.00 – 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 10. Zapraszamy na XXXVIII Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 06 – 15 lipca b.r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Wszelkich informacji udziela przewodnik grupy ks. Wiktor Florek. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godz. 17.00.
 11. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafialnej świątyni, którzy dziś i w ostatnim czasie składali ofiary na jej odnowę. Informujemy, że na dzień dzisiejszy potrzebujemy 250 tys. na wkład własny. Wpłaty można dokonywać także na konto parafialne, którego numer jest drukowany w Gaude Mater i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 12. Zachęcamy do lektury czerwcowego numeru Gaude Mater i tygodników Niedziela i Gość.
 13. Słowo Życia: Posłuszeństwo Jezusowi sprawia, że jesteśmy Mu bliscy jak Jego Najświętsza Matka.
9 czerwca 2018|