IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018r.

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i procesji wewnątrz kościoła, ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Zakończenie oktawy w czwartek z procesją, która przejdzie trasą nabożeństw fatimskich; poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci, które zapraszamy do sypania kwiatów.
  2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Starajmy sięw tym dniu uczestniczyć w Eucharystii, na której odmówimy akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu. Publiczne odmówienie tego aktu związane jest z odpustem zupełnym. W tym dniu nie obowiązuje post.
  3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. W tym tygodniu we wtorek odbywać się będą rozmowy indywidualne z kandydatami do bierzmowania z klas II gimnazjum i z klas VII Szkoły Podstawowej nr 1. Obecność obowiązkowa.
  5. Za tydzień taca na remont elewacji i otoczenia naszego kościoła. Prosimy parafian o dar serca na ten cel.
  6. Zapraszamy do tygodnika Niedziela i Gość, które zachęcają do czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które rozpalone miłością, zranione i przebite, usycha z tęsknoty. Co jeszcze elektrokardiogram powie nam o sercu Najwyższego, przeczytamy we wspominanych tygodnikach. Zapraszamy do czytania czerwcowego numeru Dobrych Nowin. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
  7. Jutro o godz. 16.15 w filii MDK w Łańcucie, ul. Podzwierzyniec 74, odbędzie się rozprawa administracyjna w sprawie ograniczenia hałasu z autostrady. Zatroskanych o ograniczenie negatywnego oddziaływania hałasu prosi się o obecność.
  8. W tym tygodniu zmarli: Paulina Biajgo i Helena Kuźniar. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie
  9. Słowo Życia: Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze, według Serca swego.
2 czerwca 2018|