UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27 maja 2018 r.

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. W środę o 20.00 majówka przy ul. Kraszewskiego.
 2. We wtorek o 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia.
 3. W najbliższy czwartek, uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 rozpocznie się procesja eucharystyczna. Trasa procesji: Rynek, Plac Sobieskiego, ul. Królowej Elżbiety, Rynek i zakończenie na ul. Dominikańskiej. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, gości a szczególnie wszystkie wspólnoty i grupy żywego Kościoła, oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy by na trasie procesji nie parkować samochodów. O przygotowanie ołtarzy prosimy: pierwszy przy Kasynie urzędniczym – Straż Najśw. Serca Pana Jezusa, Koło Misyjne, Grupę modlitewną i Koło Radia Maryja; drugi na Placu Sobieskiego – Akcję Katolicką i Domowy Kościół; trzeci w Rynku – rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych; czwarty przy ul. Dominikańskiej – młodzież oazową, KSM, Scholę młodzieżową, lektorów i kandydatów do bierzmowaniaDuchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00. Próba sypania kwiatów dla dzieci w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy świętej.
 4. Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, wewnątrz kościoła,ze względu na prace przy naszej świątyni. Podczas procesji będziemy śpiewać litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Na zakończenie oktawy, w czwartek 7 czerwca, procesja trasą nabożeństw fatimskich.
 5. W Boże Ciało o godz. 19.00 w parku Sybiraków os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt.: „Jednego serca, jednego ducha”. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodzież.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota czerwca, miesiąca poświęconego czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek do południa odwiedzimy chorych. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 7. Po wieczornej mszy spotkanie Rycerzy Kolumba.
 8. W sobotę o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – Mszę św. i procesję różańcową, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy i modlić się w intencji naszej parafii.
 9. Za tydzień o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, różaniec i zmiana tajemnic.
 10. Również w niedzielę 3 czerwca, w Przemyślu odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Organizowany jest wyjazd autokarowy do Przemyśla. Cena wyjazdu 10 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej, lub zakrystii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, aby promować zdrową rodzinę i bronić życia. Nie bądźmy obojętni. Marsz rozpocznie się mszą św. w archikatedrze o godz. 11.30. Po marszu o 14.00 jest przewidziany koncert zespołu „Arka Noego”.
 11. Czytasz i więcej wiesz i lepiej rozumiesz. Tygodniki Niedziela i Gość czekają i zapraszają do lektury wartościowych i ciekawych artykułów.
 12. Słowo Życia: „Miłość Boga Ojca, łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa i dar jedności w Duchu Świętym, niech będą z nami dziś i w każdy czas” (2 Kor 13,13).
26 maja 2018|