PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 29 kwietnia 2018 r.

 

 1. Przeżywamy nowennę do św. Stanisława Bpa patrona naszej parafii, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej.
 2. We wtorek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. Ponadto w majowe środy o 20.00 śpiewać będziemy, litanię do Matki Bożej, w różnych częściach parafii. W najbliższą środę na osiedlu 3 Maja. Zachęcamy do licznego udziału, w nabożeństwach majowych; szczególnie dzieci i młodzież. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i bliźnim. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w kapliczkach przydrożnych.
 3. W środę, 2 maja, przypada Dzień Flagi Polskiej i Polonii. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapominajmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 4. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym, na których ponowimy Akt oddania Polski w opiekę Matki Bożej. Msza święta w intencji Ojczyzny o 9.30.
 5. W dniach od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W piątek czcić będziemy św. Floriana. O godz. 18.00 msza św. w intencji strażaków, po której odbędzie się koncert orkiestry.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 – Godzina Święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej i majówka. Po Mszy wieczornej spotkanie Apostolstwa Modlitwy za kapłanów. Z racji I piątku spowiedź w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedzimy chorych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 – Nabożeństwo Fatimskie (Msza Święta, procesja różańcowa zakończona apelem). Na zaproszenie Matki Bożej odpowiedzmy licznym udziałem.
 8. W przyszłą niedzielę o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe.
 9. Czytasz i więcej wiesz. Zapraszamy do lektury Niedzieli, Gościa i naszego miesięcznika Gaude Mater. W Niedzieli warto przeczytać artykuł: Korona Rzeczpospolitej na świętych skroniach Maryi. Gość dużo miejsca poświęca nowej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei. Natomiast w majowym numerze Gaude Mater, znajdziemy treści z życia naszej parafii. 
 10. W tym tygodniu, w naszej parafii, zmarli: Waleria Ruszel, Barbara Gwizdak, Maria Kozicka i Kazimiera Rejman. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 11. Słowo Życia: Przykazanie Boga jest takie, abyśmy wierzyli w Jego Syna Jezusa Chrystusa i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał. Kto wypełnia Jego przykazania trwa w Bogu, a Bóg w nim(por. 1 J 3, 23 – 24).
28 kwietnia 2018|