CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 22 kwietnia 2018 r.

 

  1. Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana – to tytuł tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza wierni modlą się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy o tej intencji w naszej prywatnej modlitwie.
  2. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski a w środę święto św. Marka, ewangelisty.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo uwielbienia w intencji maturzystów.
  4. W czwartek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej w intencji nowych powołań do kapłańskiego i zakonnego.
  5. Również w czwartek o godz. 18.00 odbędą się warsztaty na temat uzależnień przy ul. Traugutta 13.
  6. Tygodniki Niedziela i Gośćpiszą o najnowszej adhortacji papieża Franciszka zatytułowanej „Gaudete et exultate” – Cieszcie się i radujcie, o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. W Niedzieli warto też poznać nową błogosławioną, którą będzie krakowska pielęgniarka Hanna Chrzanowska, której beatyfikacja odbędzie się w sobotę 28 kwietnia br. w Krakowie – Łagiewnikach. W centrum jej życia duchowego była Ewangelia i Eucharystia, a osobiste spotkanie z Panem Jezusem uświadomiło jej, że posługa pielęgniarki jest powołaniem. Zapraszamy do lektury.
  7. W tym tygodniu zmarli: Emilia Gwizdak, Stanisław Lipski, Jerzy Krzan i Jan Jucha. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
  8. Słowo Życia: „Lepiej się uciekać do Pana niż pokładać ufność w człowieku” (Ps 118,8).
21 kwietnia 2018|