TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 15 kwietnia 2018r.

 

  1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna X Tydzień Biblijny. Będzie mu towarzyszyło hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31). Celem tego tygodnia jest przypomnienie, że chrześcijaństwo jest religią Słowa Bożego, oraz zachęta do osobistego i wspólnotowego czytania Pisma Świętego. Papież Franciszek zachęca, byśmy przy sobie nosili małą Biblię i codziennie przeczytali z niej choć parę słów.
  2. Również dziś przeżywamy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Postarajmy się, go przeczytać.
  3. W czwartek o 17.30 zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – Matki Słowa Bożego.
  4. Tygodnik Niedziela przybliża nam sylwetkę papieża Benedykta XVI, mocarza wiary, jak też zapraszado refleksji na temat; kim jest Bóg? W artykule Bóg na ławie oskarżonych. Zapraszamy do lektury.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Grażyna Zalot. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
  6. Słowo Życia: Pozwólcie by Bóg do Was mówił z kart Pisma Świętego, by Chrystus do Was mówił z kart Ewangelii (św. Jan Paweł II).
15 kwietnia 2018|