DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 kwietnia 2018r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dziś w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, zapraszamy na modlitwę przed Najśw. Sakramentem a o 17.00 na różaniec i zmianę tajemnic.
 2. Dzisiejsza Uroczystość to także święto patronalne Caritas. W kościele polskim rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem wolności”.
 3. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy złożyli Caritasowe skarbonki z wielkopostną jałmużną. Bóg zapłać. Niech Jezus Miłosierny wynagrodzi stokrotnie wszystkim, którzy troszczą się o parafialną świątynię i złożyli dziś ofiarę na modernizację elewacji i otoczenia naszego kościoła.
 4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, (przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia) jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W związku z kampanią środowisk laickich, przeciw życiu poczętemu, zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji, jutro na Mszy św. wieczornej. Formularze duchowej adopcji są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 5. Z okazji Dnia Świętości Życia, jutro i we wtorek, będą zbierane dary w postaci środków czystości, pampersów i trwałej żywności dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu. Dary będzie można składać w nawie głównej naszego kościoła, do specjalnych koszyków.
 6. Jutro o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej, a we wtorek dla klas II gimnazjum.
 7. W środę 11 kwietnia modlimy się za Ojczyznę, o godz. 17.30 różaniec w tej intencji, prowadzony przez Akcję Katolicką i Msza święta. Następnie spotkanie Akcji.
 8. W piątek po wieczornej Mszy spotkanie Rycerzy Kolumba.
 9. W najbliższą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny i przeżywać będziemy drugi Narodowy dzień Czytania Pisma Świętego. W związku z tym, dziesięć minut przed każdą mszą św. będą czytane fragmenty listu do Rzymian.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 11. Czytajmy prasę katolicką. Tygodnik Niedziela zamieszcza wartościowy artykuł; Miłosierdzie Boże – ratunek dla człowieka, oraz cenną refleksję Ks. Dziewieckiego o małżeńskich kryzysach. „Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności – pisze Gość Niedzielny.
 12. Zapraszamy także do lektury gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 13. Słowo Życia: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (św. Jan Paweł II).
7 kwietnia 2018|