Miłość mi wszystko wyjaśniła…

W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Świętujemy najważniejsze dni w całym roku liturgicznym, pamiętając o wydarzeniach zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W tym dniu w kościołach sprawowana jest tylko jedna Msza Święta – Msza Wieczerzy Pańskiej.

29 marca homilię w naszej parafii wygłosił ks. Wiktor Florek, który przyrównał polecenie Jezusa “to czyńcie na moją pamiątkę” do testamentu, jaki spisuje się w ostatnich chwilach życia. Jezus Chrystus, świadomy zbliżającej się Męki, pod postacią chleba i wina pozostaje z Apostołami, by umacniać ich w trudach życia. Również i nas pragnie On umacniać poprzez sakrament Eucharystii, w którym przebywa między ludźmi. Kaznodzieja podkreślił, że Eucharystia może być sprawowana wyłącznie przez księży, dlatego trzeba modlić się o nowe powołania kapłańskie, ale także w intencji duszpasterzy, którzy pracują w naszych parafiach.

Homilia ks. Wiktora Florka:

29 marca 2018|