PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018r.

 1. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, w kościołach zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej w piątki i w niedziele w gorzkich żalach. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tym roku, jeszcze w nich nie uczestniczyli.
 2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, czas spotkania i doświadczenia Jezusa Chrystusa. Każdy, kto uważa się za katolika, stara się w nich uczestniczyć. Rekolekcje kończymy jutro, w uroczystość Świętego Józefa na mszach św. o godz. 7.30, 9.00 i 18.00 oraz na Kątach o 17.00.
 3. Dziś w duchu wielkopostnej solidarności chcemy wesprzeć działalność charytatywną „Caritas”. Świetlica Socjoterapeutyczna, działająca przy naszej parafii, przygotowała kiermasz wielkanocny w przedsionku kościoła; natomiast Akcja Katolicka rozprowadza, przy kościele, Caritasowe baranki wielkanocne i paschaliki. To kolejna okazja świadczenia wielkopostnej jałmużny. Za dar serca składamy Bóg zapłać.
 4. Koło misyjne przygotowało palmy, którebędzie można nabyć, przy naszym kościele, przez najbliższy tydzień. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami na mszy św. o godz. 11.00. Ogłaszamy konkurs palm przygotowywanych przez rodziny, grupy, zespoły, wspólnoty, bądź indywidualnie. Rozstrzygnięcie konkursu po mszy św. o godz. 11.00.
 6. W tym tygodniu w czwartek 22 marca o godz. 17.00, odbędąsię warsztaty na temat uzależnień przy ul. Traugutta 13.
 7. W piątek rozpoczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie, które potrwa do Niedzieli Palmowej. Z naszej parafii z młodzieżą wyjeżdża Ks. Wiktor.
 8. W najbliższą sobotę i niedzielę w Maneżu odbędzie się Łańcucki Kiermasz Wielkanocny.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie ogłasza nabór do klasy I, IV i VII w roku szkolnym 2018/2019. Wnioski o przyjęcie dostępne są na stronie internetowej oraz można je pobierać osobiście w sekretariacie szkoły. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
 10. W najnowszym numerze Niedzieli warto przeczytać: Zamordowani, lecz niezwyciężeni – o rodzinie Ulmów; jak również wywiad z Wojciechem Cejrowskim: Bóg nas stworzył wolnymi, oraz artykuł Sakramenty i pieniądze. Zapraszamy do lektury.
 11. W tym tygodniu w naszej parafii zmarła Czesława Kwiatek. Dobry Jezu …
 12. Słowo Życia: Chrystus zbawia tych, którzy Go słuchają (por. Hbr 5,9).
17 marca 2018|