CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marzec 2018r.

 1. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy na nabożeństwa pasyjne; dziś o 16.30 Dróżki do Matki Bożej Bolesnej, a o 17.00 Gorzkie Żale.
 2. W najbliższy piątek 16 marca o 18.00, rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. W związku z tym, Droga Krzyżowa w naszym kościele, będzie tylko rano o 8.00. W sobotę o 7.30 zapraszamy na rekolekcyjną katechezę osoby starsze i chore, a wieczorem o 18.00 wszystkich parafian. Każdy dzień rekolekcji podsumujemy, wspólną modlitwą w rodzinach. Przypominamy, że katolik jest zobowiązany do odprawienia rekolekcji, które są czasem wyciszenia, modlitwy i refleksji nad życiem w oparciu o Słowo Boże. Program rekolekcji jest zamieszczony w Gaude Mater, wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii lancut.przemyska.pl. Prosimy o modlitwę i ofiarowanie swego cierpienia w intencji rekolekcji.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa. Zachęcamy do modlitwy,przez Jego wstawiennictwo, w intencji rodzin i Kościoła.
 4. Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynie i złożyli dziś dar serca na jej renowację wraz otoczeniem.
 5. W tym tygodniu od wtorku do czwartku, rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
 6. W przyszłą niedzielę w duchu wielkopostnej solidarności chcemy wesprzeć działalność charytatywną „Caritas”, która skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym. W związku z tym, Akcja Katolicka będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki, przy kościele.
 7. Również w najbliższą niedzielę o00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 8. Wielki Post to czas refleksji, której pomaga prasa religijna. Zapraszamy do czytania Niedzieli, Gościa oraz Dobrych Nowin, których gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 9. Starosta Łańcucki informuje, że na terenie miasta Łańcuta istnieje możliwość wyregulowania granic działek za darmo. Więcej informacji można uzyskać w Starostwie w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.
 10. W tym tygodniu zmarli: Bolesław Bemben, Sylwia Babiarz. Dobry Jezu …
 11. Człowiekowi koniecznie potrzebne jest miłujące spojrzenie Chrystusa” (św. Jan Paweł II).
11 marca 2018|