TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018r.

 

 1. Jezus Chrystus, wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. W Wielkim Poście, każdy świadomy chrześcijanin odprawia rekolekcje, które są czasem spojrzenia na własne życie w świetle Ewangelii. Nasza parafia będzie przeżywać rekolekcje za dwa tygodnie. Ich program znajdziemy, w najnowszym numerze Gaude Mater i serwisie internetowym.
 2. W procesie nawrócenia i przemiany życia, pomaga rozważanie męki Zbawiciela. Dlatego zapraszamy dziś o godz. 17.00 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a pół godziny wcześniej na dróżki ku czci M.B. Bolesnej, w piątek zaś na Drogę Krzyżową. Dziś po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Od poniedziałku do środy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie odprawiać będą rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji.
 4. Również w poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.
 5. W środę spotkanie Akcji Katolickiej i Koła Misyjnego.
 6. Akcja Katolicka zaprasza do adopcji modlitewnej młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia. Otoczmy młodych miłością modlitewną, aby wiarę w Chrystusa mężnie wyznawali i według niej żyli. Na bocznych ołtarzach są wyłożone koszyki z ich imionami.
 7. Z okazji Dnia Kobiet, wszystkie Panie, zapraszamy w czwartek, na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej i Mszę św.
 8. W sobotę rozpoczniemy nowennę do św. Józefa.
 9. Młodzież zapraszamy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w dniach 23 – 25 marca w Radymnie. Zapisy u katechetów lub w piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00.
 10. W przyszłą niedzielę taca na konserwacje naszego kościoła wraz z otoczeniem.
 11. Warto czytać Niedziele i Gościa. Ukazał się marcowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do lektury.
 12. W tym tygodniu zmarł Władysław Surmacz. Dobry Jezu a nasz Panie …
 13. Słowo Życia: Miłość Boga, polega na zachowaniu Jego przykazań, które są naszą wolnością.
3 marca 2018|