PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Starajmy się go przeżyć w duchu wynagrodzenia za grzechy, podejmijmy postanowienia, aby wzrastała w nas miłość do Chrystusa i bliźnich. Właściwą pomocą są nabożeństwa pasyjne i rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywać w naszej parafii od 16 do 20 marca.Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Zapraszamy w każdą niedzielę o 16. 30 na dróżki do Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na Gorzkie Żale. W piątki zapraszamy na drogę krzyżową: dzieci o godz. 16.30; młodzież o godz. 20.00; dorosłych o godz. 8.00, 15.15, 17.30. Kąty 17.30 później Eucharystia. Taca na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i Bożego Grobu.
  2. Pamiętajmy o potrzebujących i biednych, bo dzieła miłosierdzia otwierają bramy nieba. Starajmy się w Wielkim Poście żyć oszczędniej, a to co zaoszczędzimy wrzucajmy do Skarbonki Miłosierdzia Caritas. Nasza jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Każda rodzina niech zadba o taką skarbonkę, które są dziś rozprowadzane w naszym kościele.
  3. Jak co roku, w nadchodzącą II niedzielę Wielkiego Postu pragniemy dać wyraz naszej pamięci o misjach. W tym dniu chcemy wesprzeć polskich misjonarzy i ofiarować im dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego poprzez ofiary składane do puszek przy naszym kościele.
  4. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  5. W tym tygodniu odbywać się będą spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania według porządku zamieszczonego w Gaude Mater.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie biblijne.
  7. Zachęcamy w Wielkim Poście do regularnego czytania prasy katolickiej.
  8. W tym tygodniu zmarli Maria Bar i Józef Nosek. Dobry Jezu a nasz Panie …
  9. Słowo Życia: Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: „Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki, większą ma zasługę, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi ”.
18 lutego 2018|