SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 lutego 2018r.

 1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z tej racji dzisiejsza niedziela jest adoracyjną. Po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu. Natomiast jutro i we wtorek uroczyste Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 oraz całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu do indywidualnej adoracji a od godz. 17.00 adoracja wspólna. W poniedziałek o 18.00 – Msza św. z udziałem rodziców i dzieci komunijnych. We wtorek o 17.00 adoracja wszystkich kandydatów do bierzmowania.

Niech każdy znajdzie czas na indywidualną modlitwę, wyciszenie i adorację. Zachęcamy wszystkich; dzieci, młodzież, dorosłych, starszych a szczególnie grupy parafialne. Niech nie będzie parafianina, który by w tych godzinach nie znalazł czasu, aby stanąć przed Panem i wyznać Mu swą wiarę i miłość. Zachęcamy do licznego udziału jutro i we wtorek we Mszach świętych o godz. 7.30 i 18.00. We wtorek od godz. 17.00 spowiedź.

 1. Z racji rozpoczętego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, dziś o godz. 17.30 różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach. Tydzień Modlitwa o Trzeźwość totakże czas podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych.
 2. Również dziś zapraszamy do hali MOSiR na Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Łańcuta, organizowany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej i MOSiR. Tym razem turniej jest organizowany dla bardzo chorej małej Wiktorii.
 3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godzinie 6.00, 7.30, 9.00,15.15, 18.00, w kaplicy szpitalnej o 14.00 i na Kątach o 18.00.
 4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60 roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny. Przypominamy, że wszystkich od 14 roku życia, obowiązuje w każdy piątek, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W Środę Popielcową z racji postu złóżmy na tacę jałmużnę dla potrzebujących, bo ona zakrywa wiele grzechów. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się w tym okresie pokuty od spożywania napojów alkoholowych.
 6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, 15.15, 16.30 (dzieci),17.30 i 20.00 (młodzież). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej a o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych, także dzieci i młodzież (priorytetowo kandydatów do sakramentu bierzmowania).
 7. W sobotę dzień skupienia dla intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 9. Bóg zapłać za ofiary, dziś składane na tacę, na konserwację elewacji i otoczenia naszego kościoła.
 10. Czytasz i więcej wiesz. Sięgnijmy po Niedzielę i Gościa. Ukazał się też lutowy numer Dobre Nowiny. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 11. W tym tygodniu zmarli: Janusz Lonc i Maria Kuziara. Dobry Jezu …
 12. Słowo Życia: „Szczęśliwy ten, któremu Pan nie poczytuje winy, a w jego duszy nie kryje się podstęp”.(Ps)
10 lutego 2018|