TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 stycznia 2018r.

  1. Dziś przypada Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka, są one okazją do wyrażenia im miłości i wdzięczności. Pamiętajmy o nich także w modlitwie.
  2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W modlitwę Kościoła, włączmy również naszą indywidualną w tej intencji.
  3. W tym tygodniu odbywać się będą spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek na mszę o 18.00 i spotkanie zapraszamy młodzież z klas VI i VII szkoły podstawowej, we wtorek klasy II gimnazjum, a w środę klasy III gimnazjum.
  4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej a w przyszłą niedziele o 16.00 Rycerzy Kolumba.
  5. W tym tygodniu patronują nam: w środę św. Franciszek Salezy, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, w czwartek św. Paweł a wspominać będziemy jego nawrócenie, w piątek św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła, w przyszłą niedzielę św. Tomasz z Akwinu jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach chrześcijaństwa, który jest patronem naszego Ks. Tomasza Sieradzkiego, któremu składamy najlepsze życzenia i prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.
  6. Z racji wspomnienia św. Franciszka Salezego patrona dziennikarzy i prasy katolickiej chętniej sięgajmy po tygodniki Niedziela i Gość, które ubogacają nas duchowo i intelektualnie, pomagając mądrze żyć na co dzień.
  7. W tym tygodniu zmarły: Adela Kość i Izabela Janusz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  8. Słowo Życia: Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! (Mk 1,15).
21 stycznia 2018|