DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 stycznia 2018r.

 

 1. Dziś o godz. 16.30, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary i Scholii Cracoviensis.
 2. Jutro kończymy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Odwiedzimy rodziny, w których nie było kolędy z różnych przyczyn w wyznaczonym dniu, a które wyraziły pragnienie modlitwy rodzinnej z kapłanem i rozmowy.
 3. Drodzy Parafianie, za wspólną modlitwę, wszystkie spotkania, rozmowy, życzliwość, ofiary, z serca dziękujemy. Bóg zapłać. Zapewniamy Was o naszej systematycznej modlitwie. Przy tej okazji przypominamy, że w każdą niedzielę i święta odprawiamy za parafian żywych i zmarłych Mszę świętą.
 4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 5. W piątek czcić będziemy św. Józefa Sebastiana Pelczara, pasterza kościoła przemyskiego i wielkiego Polaka, patrona naszej Archidiecezji i kościoła filialnego na Kątach. Msza św. ku Jego czci, na Kątach w przyszłą niedzielę.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych.
 7. W tym dniu przypada Dzień Babci, który jest okazją do wyrażenia im wdzięczności i miłości przez modlitwę i przyjęcie Komunii św. w ich intencji.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tace, które są przeznaczone na konserwację naszego kościoła wraz otoczeniem. Bóg zapłać.
 9. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 10. W ostatnim numerze Niedzieli warto przeczytać artykuł z racji 100-lecia odzyskania niepodległości Patriotyzm Jana Pawła II oraz świąteczne orędzie premiera Węgier;Europejczycy są chrześcijanami.
 11. Warto się wybrać do kina na film:Ignacy Loyola, obsypany nagrodami. Film doskonale opowiada o dramatycznych, przełomowych momentach założyciela Jezuitów.
 12. Słowo Życia: „W czynieniu dobrze nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, jeżeli w pracy nie ustaniemy” (Ga 6,9).
13 stycznia 2018|