OBJAWIENIE PAŃSKIE – 6 stycznia 2018r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego i poświęcamy kadzidło i kredę, którą zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Napis C+ M + B 2018 oznacza także prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Pamiętajmy, że wiara nasza umacnia się gdy jest wyznawana, dlatego wyznajmy wiarę również i w ten sposób, a Pan niech błogosławi nasz dom.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na misje.
  3. Dziś o godz. 14.30 wyrusza Trzech Króli w swoich orszakach na łańcucki Rynek, gdzie o 15.00 spotkają się i pokłonią Dziecięciu Jezus. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do udziału. Nasza parafia dołącza się do wybranego orszaku, lub gromadzi się w Rynku o godz. 15.00.
  4. Jutro o godz. 15.00 w MDK na Podzwierzyńcu jasełka w wykonaniu Grupy Teatralnej działającej przy naszej parafii, a o 16.30 jasełka w naszym kościele w wykonaniu młodzieży Gimnazjum nr 1 i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Słowo Życia: Ofiarujmy Panu Jezusowi każdego dnia Nowego Roku, złoto wiary, bo On jest prawdziwym Bogiem; kadzidło nadziei, że będziemy z Nim królować w niebie; oraz mirę miłości, że Go nad wszystko kochamyi dlatego żyjemy według Bożych przykazań.
7 stycznia 2018|