UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY – 31 grudnia 2017r.

 1. Dziś nasze serca i wzrok kierujemy ku Świętej Rodzinie, która zawsze była otwarta na Boże Słowo i żyła nim na co dzień. Gratulujemy małżonkom, którzy odnowili dziś przysięgę małżeńską. Życzymy wzrastania we wzajemnej miłości i kontemplacji życia Świętej Rodziny.
 2. Z racji ostatniego dnia roku 2017, Msza św. o godz. 16.00 z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Jutro Nowy Rok, Uroczystość Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.
 4. We wtorek i środę dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej.
 5. We środę uczcimy Najświętsze Imię Jezus w którym jest nasze zbawienie.Starajmy się w tym dniu odmówić litanię do Imienia Jezus.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, dziękczynna adoracja Najśw. Sakramentu za dar Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00. W czwartek podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej, zostaną powołane dwie róże różańcowe, jedna dzieci a druga rodziców, którzy podejmują modlitwę różańcową w intencji dzieci. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych z Najśw. Sakramentem. Po południu od 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.40 – Msza św. dla dzieci, a o 18.00 dla wszystkich z komunią wynagradzającą Najśw. Sercu Pana Jezusa.
 7. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można nabyć przy kościele. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na misje w Gabonie. Taca również na potrzeby misyjne Kościoła.
 8. W Uroczystość Objawienia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich parafian, z dziećmi i młodzieżą na czele, na Orszak Trzech Króli. Nasza parafia dołącza się do wybranego orszaku, lub gromadzi się w Rynku o godz. 15.00. Szczegóły w Gaude Mater.
 9. Z racji I soboty po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec.
 10. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W naszej parafii będziemy gościć przedstawiciela Rodziny Świętego Pawła, który będzie rozprowadzał kalendarz na rok 2018 z ewangelią na każdy dzień. Taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. W kiosku przy kościele można nabyć bardzo ciekawą książkę pt.: Dzieje obrazu i kultu Matki Bożej Szkaplerznej w  Łańcucie w cenie 15 zł.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 jasełka przygotowane przez młodzież z Gimnazjum nr 1 i zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast MDK na Podzwierzyńcu o godz. 15.00 jasełka przygotowane przez naszą grupę teatralną.
 13. Zapraszamy do tygodnika Niedziela, który wiele miejsca poświęca Słudze Bożemu Stefanowi kardynałowi Wyszyńskiemu, rodzinie oraz refleksji, jaki będzie rok 2018?
 14. W tym tygodniu zmarli: Andrzej Kiepul, Stanisław Kuźniar i Halina Kluz. Dobry Jezu …
 15. Słowo Życia: Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę i to rodzina uratuje świat (św. Jan Paweł II).
31 grudnia 2017|