CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2017r

 1. Dziś wigilia Bożego Narodzenia,z racji wieczerzy wigilijnej nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną należy rozpocząć odczytaniem fragmentu o narodzinach Jezusa Chrystusa z Ewangelii św. Łukasza, następnie wspólna modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych i nie podajmy alkoholu. Na stole niech płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pobłogosławione opłatki, można nabyć jeszcze dziś w zakrystii a świece Caritas są wyłożone przy ołtarzu św. Sebastiana.
 2. W noc Bożego Narodzenia, pasterka w kościele filialnym na Kątach o godz. 22.00 i tradycyjnie o północy w kościele parafialnym. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia o godz. 6.30, 8.00, (9.00 na Kątach), 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.
 3. Na św. Szczepana Msze św. tak jak w niedzielę, nie ma Mszy wieczornej o godz. 18.00. Intencja z tej godziny będzie odprawiona o godz. 11.00.
 4. W środę patronować nam będzie św. Jan apostoł i ewangelista. O godz. 18.00 Msza św. (z poświęceniem wina) i nabożeństwo uwielbienia, na które serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek święto Młodzianków. O godz. 17.30 ostatnia w tym roku kalendarzowym nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do licznego udziału, aby podziękować Maryi za strumienie Bożej łaski, które spływają na nas za Jej przyczyną.
 6. W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy jest zamieszczony w Gaude Mater. Na dzień przed błogosławieństwem domu i rodziny, ministranci powiadomią mieszkańców. Warto w najnowszym numerze Gaude Mater, przeczytać artykuł, czym jest kolęda i jaki jest cel?
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. W związku z tym, na mszach świętych odnowienie przysięgi małżeńskiej. Zapraszamy wszystkich małżonków, aby poprzez doroczne odnawianie przysięgi pielęgnowali i rozwijali miłość małżeńską. Również tego dnia żegnamy rok 2017. O godz. 16.00 Msza św. z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym, po którym nie będzie Mszy o godz. 18.00.
 8. W świątecznym numerze Gaude Mater, znajdziemy wiele dobrej i pożytecznej treści; między innymi, szczegółową informację o konserwacji łańcuckiej Fary wraz z otoczeniem, która będzie przeprowadzona, jak Bóg pozwoli, w roku 2018.
 9. Świąteczny numer Tygodnika Niedziela jest bardzo atrakcyjny; większy objętościowo i z prezentami: płyta CD z kolędami „Arki Nowego”, rytuał wieczerzy wigilijnej ze śpiewnikiem kolęd, kalendarz na rok 2018. Podobnie prezentuje się Gość.
 10. W tym tygodniu zmarł Wiktor S Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 11. Słowo Życia: Bóg jest wszechmocny,dla Niego nie ma nic niemożliwego (Łk 1,37).
26 grudnia 2017|