Adwentowe rekolekcje parafialne

7 grudnia w naszej parafii rozpoczęły się  rekolekcje adwentowe pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  O godzinie 17.30 wielu czcicieli Maryi zgromadziło się na nowennie ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, aby powierzać Jej swoje prośby i dziękować za otrzymane łaski. Homilię podczas Mszy Świętej rozpoczynającej rekolekcje wygłosił proboszcz parafii, ks. Tadeusz Kocór, który zachęcał do wpatrywania się w Maryję.

Nauki podczas rekolekcji głosi misjonarz – o. Roman Woźnica, klaretyn.

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 chłopcy i dziewczęta z parafii zostali włączeni do wspólnot ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Przeżywana wspólnie Eucharystia była także okazją do złożenia deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia rekolekcjonista przypominał, że „Bóg zaprasza na ucztę”. Podkreślił, że wieczór Niepokalanego Poczęcia, w który przychodzimy do świątyni, już się nie powtórzy. Ważne jest więc, aby go dobrze przeżyć.

Rekolekcje adwentowe potrwają do niedzieli, 10 grudnia. Już wkrótce nauk rekolekcyjnych będzie można odsłuchać poprzez naszą stronę internetową. Obecnie dostępne są na stronie internetowej Radia FARA.

9 grudnia 2017|