I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 roku

 1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 2. Zapraszamy na „roraty”, czyli Msze Świętą o Matce Bożej, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 6.00 rano. Zachęcamy do licznego udziału. Rodziców lub dziadków prosimy, by towarzyszyli dzieciom. Po „roratach” zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 3. Od dzisiaj w kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Są również do nabycia Caritasowe świece wigilijne w cenie nie mniejszej niż 5 zł.
 4. Przeżywamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Dziś o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nowenna.
 5. Jutro o 18.00 Msza św. i spotkanie Rycerzy Kolumba, a w środę Akcji Katolickiej.
 6. We wtorek o 17.00 spotkanie ze św. Mikołajem; młodzieży z KSM-u, Oazy, scholii młodzieżowej, ministrantów, lektorów, scholii dziecięcej, Dziewczęcej Służby Maryjnej (chorągwiarki), świetlicy Caritas.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów.
 8. Również w czwartek nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej o 17.30 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Roman Woźnica, klaretyn.
 9. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 11.00; 15.15 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Modlitwa w tej godzinie, jak zapewnia Matka Najśw., zaowocuje wieloma nawróceniami. Na Mszy św. godz. 18.00 z udziałem wszystkich kandydatów do bierzmowania, podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
 10. W sobotę o 7.30 zapraszamy wszystkich seniorów i chorych a wieczorem o 18.00 rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz młodzieży. Rekolekcje w kościele na Kątach w piątek i sobotę o 17.00 i w niedzielę o 8.45. Zakończenie rekolekcje w przyszłą niedzielę na mszach. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału.
 11. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 12. Ukazał się grudniowy numer naszego miesięcznika Gaude Mater.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mieczysław Socha, Elżbieta Rapta, Emma Fink i Alicja Iwińska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek ..”.
 14. Słowo Życia: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan przyjdzie”.
5 grudnia 2017|