JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopada 2017r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA- 26 listopada 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kościelnego, Kościół obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do Królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypominamy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary. Zapraszamy nowe osoby do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek o 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo uwielbienia.
 4. Również we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej w Łańcucie odbędzie się Msza św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Pogrzeb ten ma pomóc po chrześcijańsku przeżywać ból i żałobę. Grób, w którym zostaną złożone zmarłe dzieci będzie dla rodziców symbolicznym miejscem spotkania z utraconym dzieckiem.
 5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty;w naszym kościele będzie możliwość spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej. W czwartek o 16.30 Godzina święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa, a w pierwszy piątek o 16.40 – Msza św. dla dzieci.W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00, nabożeństwo pierwszosobotnie (wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i adoracja).
 6. W czwartek, 30 listopada,święto św. Andrzeja Apostoła.
 7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent, na mszach świętych,poświęcenie opłatków wigilijnych.Pierwsza msza o godz. 6.00, o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00, Msza św. z racji odsłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pamiątkowej tablicy na Kasynie Urzędniczym w Łańcucie. Następnie w Sali Balowej Muzeum zostanie wygłoszony przez prof. Janusza Ciska – wykład inaugurujący cykl spotkań poświęconych odzyskaniu przez Rzeczypospolitą niepodległości oraz najwybitniejszym jej twórcom z różnych środowisk, których łączył jeden podstawowy, najważniejszy cel: dobro wspólnej, Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Po wykładzie Chór Łańcuckiej Fary wykona pieśni patriotyczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym jest droga wolność i niepodległość naszej Ojczyzny!
 9. Ukazał się grudniowy numer Małego Gościa, bardzo dobrego czasopisma dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do skorzystania, czytajmy także Niedzielę czy Gościa.
 10. W tym tygodniu zmarł: Jan Łuksik i Mieczysław Socha. Dobry Jezu a nasz Panie …
 11. Słowo Życia: Króluj Chryste w naszych sercach, rodzinach, parafiach, miejscach pracy i wypoczynku, w naszej Ojczyźnie.
26 listopada 2017|