ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 29 października 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy, do naszej świątyni, na Różaniec ze Świętymi. Zachęcamy do udziału całą parafię; dzieci, młodzież, dorosłych oraz gości.

3. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. na cmentarzu o 14.00. Nie ma mszy św. o 18.00.

4. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami. Niech na grobach naszych zmarłych zapłoną misyjne znicze, które można nabywać w kiosku przy kościele.

5. Z racji Wszystkich Świętych, spowiedź we wtorek od godz. 16.00, a o 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.

6. Dziś oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny, S. Łukasza przyjmuje w domu katechetycznym, na tzw. wypominki za zmarłych. Przez cały listopad, za zmarłych z wypominek, będziemy odmawiać różaniec, o godz. 17.30 i ofiarować msze św.

7. 1 listopada na cmentarzu kwestować będzie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, na rzecz kuchni dla bezdomnych i ubogich. Pomagajmy zmarłym poprzez jałmużnę, bo ona zakrywa wiele grzechów.

8. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy wieczornej modlitwa za zmarłych w ostatnim roku. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 16.30 Godzina Święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa a o 17.30 nieustanna nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. W piątek do południa odwiedzimy chorych. Spowiedź od 16.00, a o 16.40 Msza św. dla dzieci, następnie modlitwa za zmarłych i Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i różaniec.

10. W przyszłą niedzielę o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy również tych, którzy w ostatnim czasie zapisali się lub chcą należeć do Żywego Różańca.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa. W Niedzieli znajdziemy świetny tekst ks. bpa J. Zawitkowskiego pt. Europa będzie Chrystusowa gdy ludzie w niej będą chrześcijanami. W Gościu Niedzielnym znajdziemy obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania. Dzieci zapraszamy do sięgnięcia po listopadowy numer Małego Gościa.

12. W tym tygodniu zmarli; Ewa Domka i Stefania Urban. Wieczne odpoczywanie …

13. Słowo Życia: Wstępujmy często na górę Pańską, do świątyni Boga Jakuba! (por. Iz 2, 3).

30 października 2017|