DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 października 2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że doistoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu i bierzmowania powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. W rachunku sumienia, należy stawiać sobie pytanie, czy na co dzień żyję ewangelią i jestem odpowiedzialny za jej głoszenie? Sprawy misji Kościoła, przez najbliższy tydzień, będziemy powierzać Maryi i omadlać je na różańcu. Zapraszamy!

2. Dziś różaniec i nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 17.00.

3. W naszej parafii, w tygodniu misyjnym od 22 do 29 października, oraz 1 i 2 listopada, jest prowadzona akcja „Znicz na misje”, aby i w ten sposób wspomagać dzieło ewangelizacji.

4. Dziś, Rycerze Kolumba zbierają podpisy, popierające obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Zachęcamy do gorliwego włączenia się w sprawę obrony nienarodzonych.

5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji będziemy gościć w parafii Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego, który na mszach św. o godz. 11.00 i 13.00 wygłosi homilię a po południu o godz. 15.00 poprowadzi Różaniec ze Świętymi, na który zapraszamy całą parafię; dzieci, młodzież i dorosłych oraz gości. To radosne wydarzenie wiary rozpocznie się na Rynku Miasta. Dzieci, młodzież i dorośli przebrani za ulubionych świętych przejdą z różańcem w ręku do pięciu stacji, przy których będą odgrywane scenki przygotowane przez dzieci z łańcuckich Szkół Podstawowych, przedstawiające życie wybranych świętych. W czasie przejścia pomiędzy stacjami będzie odmawiany Różaniec. Zachęcamy do licznego udziału, przebrania się za ulubionego świętego, lub zabrania ze sobą jego wizerunku. Na koniec dla najmłodszych uczestników przewidziany jest słodki upominek.

6. W tym patronują nam: we wtorek bł. Jan Balicki a w sobotę apostołowie Szymon i Juda Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę.

7. Zapraszamy i zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa.

8. W najbliższą niedzielę, w domu parafialnym, s. Łukasza będzie przyjmować na wypominki za zmarłych. Kartki na wypominki, są wyłożone na bocznych ołtarzach.

9. Stowarzyszenie trzeźwościowe „Krokus” zaprasza na warsztaty na temat uzależnień 26.X.o godz. 17.00 w biurze stowarzyszenia przy ul. Traugutta 13.

10. W tym tygodniu zmarła Kazimiera Curkowicz. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Głośmy chwałę Pana pośród ludzi z którymi żyjemy, pracujemy i spotykamy się (por Ps 96,3-4).

22 października 2017|