DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas miłości do Jezusa Chrystusa, Jego Najświętszej Matki i do Ojczyzny, uczył solidarności, odwagi i pokory, stanowczości, wyrozumiałości i mądrości. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Dziś różaniec o godz. 17.00 a w dni powszednie o 17.30. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie biblijne – Lectio Divina.
4. W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W tym dniu, gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie, podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy Świętej o godz. 18.00.
5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W naszej parafii, w tygodniu misyjnym (22 – 29.10), oraz 1 i 2 listopada, będzie prowadzona akcja „Znicz na misje”, aby i w ten sposób wspomagać dzieło ewangelizacji.
6. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Koła misyjnego; a w piątek w naszym kościele, wystąpi łańcucianin, poeta Aleksander Szklarczyk, który będzie recytował rozważania Drogi Krzyżowej”. Serdecznie zapraszamy.
7. W najbliższą niedzielę, Rycerze Kolumba będą zbierać podpisy, popierające obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Zachęcamy do gorliwego włączenia się w sprawę obrony nienarodzonych i zabrania ze sobą dowodu osobistego.
8. Informujemy, że w niedzielę 29.10. o godz. 15.00 ulicami naszego miasta przejdzie korowód świętych z różańcem w ręku.
9. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki na wypominki, które można składać w kancelarii parafialnej.
10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej; Niedzieli i Gość niedzielny.
11. W tym tygodniu patronują nam: jutro św. Jadwiga Śląska, we wtorek św. Ignacy Antiocheński, w czwartek bł. Jerzy Popiełuszko, w piątek św. Jan Kanty i w sobotę bł. Jakub Strzemię.
12. W tym tygodniu zmarli: Krystyna Rydel, Franciszek Nosek i Maria Danak. Dobry Jezu …
13. Słowo Życia: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).

15 października 2017|