DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 października 2017

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziałuw nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane w niedziele o godz. 17.00 a w dni powszednie o 17.30. W Gaude Mater jest zamieszczony grafik nabożeństw różańcowych prowadzonych przez grupy i wspólnoty apostolskie działające przy parafii. Dziś o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego, dzisiejsza niedziela, 1 października 2017 r. jest w Polsce Dniem Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”. To dzień modlitwy i wsparcia duchowego dla ofiar kataklizmu oraz okazja dla wsparcia finansowego poprzez zbiórkę do puszek.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za kapłanów. Spowiedź z racji Pierwszego Piątku w czwartek od 17.00 i w piątek o od 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W pierwszą sobotę miesiąca, która w tym roku zbiega się z liturgicznym wspomnieniem Najśw. Maryi Panny Różańcowej, wokół granic naszej Ojczyzny odbędzie się modlitwa za Polskę i świat. Wszystkich którzy pozostaną w domach zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Również tego dnia maturzyści naszej Archidiecezji wraz z wychowawcami i katechetami pielgrzymują na Jasną Górę – są jeszcze wolne miejsca.

5. Pielgrzymka „Różaniec do granic” w sobotę 7 października wyjazd z Placu Targowego o godz. 7.00. Zbiórka o godz. 6.45. Należy zabrać ze sobą: ciepłe ubranie, suchy prowiant, program szczegółowy będzie podany w autokarze.

6. W tym tygodniu patronują nam: jutro św. Aniołowie Stróżowie, w środę św. Franciszek z Asyżu, w czwartek św. Faustyna Kowalska.

7. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: + Helena Markowska – Wójtowicz, + Danuta Fleszar i + Wanda Kołodziej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Słowo Życia: Wiara to rzeczywiste posłuszeństwo Bogu a nie deklaracja słowna.

1 października 2017|