DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24 września 2017

1. Dziś obchodzimy 25 rocznicę koronacji Matki Bożej Szkaplerznej w łańcuckim wizerunku. Dziękuję wszystkim rodziną, które z tej okazji złożyły hołd Bogurodzicy poprzez akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Gratuluję tym, którzy przygotowali się do tej uroczystości biorąc udział przez trzy dni w modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego i skorzystali z sakramentu pokuty. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich którzy zaangażowali się w organizację jubileuszu; Panu burmistrzowi Stanisławowi Gwizdakowi i pani wiceburmistrz Joannie Rupar, Dyrektorowi zamku panu Witowi Wójtowiczowi, dyrektorowi MDK panu Andrzejowi Piechowskiemu i Rycerzom Kolumba, Państwowej Szkole Muzycznej w Łańcucie, chórowi łańcuckiej Fary, różą różańcowym, Radzie Duszpasterskiej, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego uczczenia Matki Najświętszej. Bóg zapłać. Niech ten jubileusz ożywi i rozpali naszą miłość do Najświętszej Maryi Panny.

2. Telewizja Łańcut z racji 25 lecia koronacji Matki Bożej Szkaplerznej przygotowała film pt.: Matka Słowa Bożego. Film będzie do nabycia w kiosku przy kościele i w MDK przy ul. Dominikańskiej 1 w cenie 10 zł.

3. Jak już informowaliśmy 30 września (w najbliższą sobotę) w Jarosławiu spotykają się członkowie żywego różańca z naszej Archidiecezji, na dorocznej pielgrzymce. Na to wydarzenie wiary jest organizowany z naszej parafii wyjazd autokarowy. Zapisy do czwartku w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału. Tydzień później „Różaniec do granic”, modlimy się za Ojczyznę i świat. Wyjazd do Czarnej k. Ustrzyk. Zapraszamy. Zapisy również w kancelarii do 4 X.

4. Dziś przy naszym kościele kwestują rycerze Kolumba i woluntariusze na rzecz fundacji Pro Spe, której celem jest wspieranie ubogich i chorych w Gruzji. PRO SPE tzn. ku nadziei. Taką nadzieję fundacja chce dać ludziom, którzy mają ogromną sympatię do Polaków, a żyją w biedzie nie do porównania z żadnym gospodarstwem domowym w Polsce. Bóg zapłać za okazane serce.

5. Również dziś o 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Marka Kudlickiego. Zapraszamy.

6. Ukazał się okolicznościowy numer naszego pisma Gaude Mater. Prosimy o życzliwe przyjęcie i życzymy dobrej lektury. Warto sięgnąć do ostatniego numeru Niedzieli, który zamieszcza niezbędnik emeryta i wiele ciekawych artykułów.

7. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Św. Michał Archanioł jest patronem naszego miasta i powiatu. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane w niedziele o godz. 17.00 a w dni powszednie o 17.30.

9. Słowo Życia: Niepokalane Serce Maryi pragnie, aby Słowo Boże zakorzeniło się w nas i zaowocowało wiarą nadzieją i miłością.

24 września 2017|