DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 września 2017

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z ich dobrodziejstw, ale pamiętajmy, że media powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Módlmy się też za pracowników mediów.

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Jutro podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy dzieci, młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. W czwartek, w piątek i sobotę będziemy przeżywać triduum przygotowujące nas duchowo do obchodów 25 rocznicy koronacji Matki Bożej Szkaplerznej. O 17.30 nowenna do Matki Bożej, następnie o 18.00 Msza św. z kazaniem, wystawienie Najśw. Sakramentu do modlitwy osobistej, możliwość spowiedzi, o 20.30 różaniec zakończony apelem. W czwartek zapraszamy wszystkie rodziny, które poświęciły się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej; piątek dzieci i młodzież; w sobotę róże różańcowe, wszystkie grupy parafialne i osoby starsze. Przeżyjmy te dni na modlitewnym czuwaniu z Matką Najświętszą. Zachęcamy do licznego udziału, wszystkich którzy pragną wyrazić Matce Bożej wdzięczność za strumienie łask.

4. W sobotę 23.09. o godz. 9.30 w sali łańcuckiego Zamku odbędzie się sympozjum naukowe poświęcone kultowi Matki Bożej w łańcuckiej Farze. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, wszystkich którzy chcą w nim wziąć udział, prosimy o zgłoszenie do środy swego uczestnictwa w kancelarii parafialnej.

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy srebrny jubileusz koronacji Matki Bożej. Na mszach świętych zawierzymy parafię, miasto i powiat Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 11.00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp. Adam Szal metropolita przemyski. Po Mszy św. odbędzie się koncert; W hołdzie Maryi w wykonaniu chóru łańcuckiej Fary. W związku z tym Msza św. o godz. 13.00 może być z lekkim opóźnieniem.

6. Rodziny które złożyły akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, proszone są, aby informację o tym wydarzeniu, zostawiły w skrzynkach przy ołtarzu Matki Bożej i św. Sebastiana.

7. Informujemy, że z naszej parafii jest organizowana 30.09, pielgrzymka do Jarosławia na archidiecezjalną pielgrzymkę Róż Różańcowych, oraz 7.10 do Czarnej k. Ustrzyk, na modlitwę różańcową na granicach kraju w intencji Ojczyzny. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Msza św. w intencji pielgrzymów kalwaryjskich odbędzie się 24.09. o godz. 11.00.

9. O akcji ratuj różańcem Polskę i świat, czytamy w najnowszym numerze Niedzieli.

10. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, natomiast w sobotę św. ojca Pio, stygmatyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej.

11. Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku, ogłasza zapisy na rok akademicki 2017/18. Zapisy do końca września przy ul. Dominikańskiej 1. Szczegóły na afiszach.

12. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu laureatów Międzynarodowego Konkursu Organowego z Mielca.

13. W dniach 13 -21 X br. organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z programem i szczegółami w kancelarii parafialnej.

14. W tym tygodniu zmarł Stanisław Ryznar. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

15. Słowo Życia: Każdy, kto przebacza, może liczyć na miłosierdzie Boże.


„W hołdzie Maryi”

Triduum przed 25 – leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej Pani Łańcuckiej
w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Łańcucie – Fara
21 – 24 wrzesień 2017 r.

Czwartek 21.09. – „Maryjo uświęć nasze rodziny”
(Parafialna Rada Duszpasterska i wszystkie rodziny, które poświęciły się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej)
17.30 – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
18.00 – Msza święta z homilią
19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa osobista) i możliwość spowiedzi
20.30 – Różaniec (prowadzą: rodziny, Domowy Kościół, Rycerze Kolumba…)
21.00 – Apel Jasnogórski

Piątek 22.09. – „Czyńcie pokutę”
(cała parafia: dzieci, młodzież, dorośli)
0d 17.00 – możliwość spowiedzi
17.30 – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
18.00 – Msza święta z homilią
19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa osobista) i możliwość spowiedzi
20.30 – Różaniec (prowadzi młodzież)
21.00 – Apel Jasnogórski

Sobota 23.09. – „Odmawiajcie Różaniec”
(Róże różańcowe, wszystkie grupy duszpasterskie i osoby starsze i chore)
Do południa – Sympozjum na Zamku w Łańcucie
17.30 – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
18.00 – Msza święta z homilią
19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa osobista) i możliwość spowiedzi
20.30 – Różaniec (prowadzą: Róże różańcowe)
21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela 24.09. – „W hołdzie Maryi”
(cała parafia: dzieci, młodzież, dorośli)

11.00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem
JE Ks. Abp Adama Szala Metropolity Przemyskiego z Aktem oddania parafii Niepokalanemu Sercu Maryi

Po Mszy Świętej Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary

17 września 2017|