DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 września 2017

1. Dziś rozpoczyna się tydzień wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”.
– Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 poświęcenie tornistrów dzieci klas I Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
– We wtorek o 18.00 Msza św. i spotkanie uczniów klas VI i VII oraz ich rodziców na rozpoczęcie formacji przed bierzmowaniem.
– W środę o 18.00 zapraszamy gimnazjalistów klas II a w czwartek na nowennę o 17.30 kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
– W piątek rozpoczęcie formacji dla młodzieży z KSM i Oazy.
– W sobotę modlitwa w rodzinach z aktem oddania Niepokalanemu Sercu Maryi.
– W przyszłą niedziele o 16.00 Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców na rozpoczęcie formacji przed I Komunią św.
2. Informujemy, że został zakończony remont domu parafialnego. Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 19.00.
3. W poniedziałek o 16.30 spotkanie organizacyjne scholii młodzieżowej w domu sióstr Boromeuszek. Do scholii zapraszamy młodzież klas VII, gimnazjalistów i młodzież szkół średnich. We wtorek o 16.45 zbiórka ministrantów.
4. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
5. Na bocznych ołtarzach jest wyłożony akt oddania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Bardzo prosimy każdą rodzinę o zabranie 1 egz., odmówienie go w najbliższym tygodniu z całą rodziną i przyniesienie za tydzień do kościoła, wycinka z danymi osobowymi rodziny, aby można było z tych informacji zrobić księgę duchowego daru dla Matki Najświętszej z racji 25 lecia koronacji.
6. Zapraszamy do katolickich tygodników Niedziela i Gość. Niedziela podaje lekarstwo na niespokojne czasy, przepisane przez Matkę Najświętszą. Natomiast Gość pyta czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników?
7. Ukazał się bardzo ciekawy i wartościowy numer Dobre Nowiny. Gratisowe egzemplarze można zabrać z bocznych ołtarzy.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na konserwację naszego kościoła, o czym powiemy więcej przy najbliższej okazji.
9. W czwartek o 18.00, odbędą się warsztaty na temat uzależnień, w biurze stowarzyszenia trzeźwościowego Krokus przy ul Traugutta 13 w Łańcucie.
10. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: Andrzej Kowalczyk, Stanisława Wojak i Paweł Kopeć. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, …
11. Słowo Życia: Miłość nie wyrządza zła bliźniemu (Rz 13,9).

10 września 2017|