DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 sierpnia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przy świątyniach naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi stokrotnie czyn miłosierdzia zrodzony z miłości Chrystusa. Akcji Katolickiej dziękujemy za zorganizowanie zbiórki.

2. Jutro patronować nam będzie św. Augustyn a we wtorek św. Jan Chrzciciel, którego wspominać będziemy wmęczeńskiej śmierci.

3. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele możliwość spowiedzi w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. W czwartek o 16.30 Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 -1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6. W najbliższą sobotę 2 września o godz. 10.00 zapraszamy dzieci ze scholii na pierwsze spotkanie po wakacjach. Wszystkie dzieci chętne, zachęcamy do dołączenia do grupy śpiewającej. Rodziców prosimy o pomoc i zmotywowanie swoich pociech.

7. Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa do którego został dołączony film „Misja”.

8. W tym tygodniu zmarli: Stanisław Kielar i Danut Jankowiak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

9. Słowo Życia: „Chrystus to klucz do zrozumienia tej rzeczywistości, którą jest człowiek” (św. Jan Paweł II).

27 sierpnia 2017|