SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 lipca 2017r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 lipca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.

2. Również dziś po południu MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców organizuje w parafii św. Michała ogólnopolski festyn. Zachęcamy do  udziału.

3. W czwartek o 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. przy ołtarzu polowym na rozpoczęcie rowerowej pielgrzymki z Łańcuta na Jasną Górę.

5. W tym tygodniu patronują nam: jutro św. Kinga, we wtorek św. Jakub Apostoł i św. Krzysztof, w środę św. Anna i św. Joachim rodziceNajświętszej Maryi Panny, w sobotę św. Marta. Solenizantką i solenizantom życzymy naśladowania swych patronów i obfitego Bożego błogosławieństwa.

6. Łańcucki Zakład Komunalny prosi o zgłaszanie się osób, które posiadają opłacone zezwolenia na pochówek o jego potwierdzenie w terminie do 30 października br.

7. Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie prosi o dar krwi. W poniedziałek 24 lipca na dworcu PKS w Łańcucie w godzinach 9.00 – 12.00 będzie można stać się honorowym dawcą krwi. Zachęcamy osoby  w wieku 18 – 65 roku życia  z dowodem osobistym, bowiem krew to bezcenny lekratujący życie.

8. Zachęcamy do czytania Niedzieli i Gościa.

9. W tym tygodniu zmarli: Wacław Dzieniewicz i Lucyna Reniszewska. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10. Słowo Życia: Zatrzymaj się na chwilę dokąd tak pędzisz?! Pomyśl czy jedziesz w dobry kierunku, czy ta droga prowadzi Cię do szczęścia wiecznego, do Boga?

22 lipca 2017|