CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 lipca 2017r.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 lipca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy O. Franciszkanom, za posługę Słowa Bożego w dzisiejszą niedzielę w naszej parafii. Kto by chciał wesprzeć misje, to po mszy św. będzie taka możliwość przy kościele. Z góry składamy Bóg zapłać!

2. Przeżywamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziś i w czwartek nowenna o godz. 17.30, w pozostałe dni po wieczornej Mszy św. Wszystkich parafian, mieszkańców Łańcuta i gości zachęcamy do licznego udziału w nowennie. Kazania od czwartku głosić będzie Ks. Sławomir Nowak proboszcz z Krasiczyna. W wigilię odpustu, 15 lipca, o godz. 19.30 modlitwa na cmentarzu za zmarłych parafian do której zachęcamy wszystkich  a szczególnie tych, którzy pożegnali swych najbliższych w ostatnim roku.

3. W dniu odpustu o godz. 11.00 uroczystą sumę celebrować będzie Ks. Abp Józef Michalik, na którą zapraszamy całą parafię a w szczególności ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci komunijne z rodzicami, młodzież, wszystkie grupy parafialne z podkreśleniem róż różańcowych i noszących Szkaplerz, oraz chorągwiarki i dzieci ze scholii, które są proszone wcześniej bo o 10.00 na spotkanie w salce. 

4. Po Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 odbędzie się koncert ku czci Matki Bożej w wykonaniu Trio Cantabile z Lublina.

5. Spowiedź z racji odpustu w czwartek, piątek i sobotę od 17.30.

6. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.

7. We wtorek patronuje nam św. Benedykt, który jest patronem Europy.

8. Wakacje sprzyjają dobrej lekturze; zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa.

9. Informujemy, że mitingi grupy AA „Watra” odbywają się w pomieszczeniach kuchni Brata Alberta przy ul. Ottona z Pilczy w poniedziałki o godz. 18.15.

10. I LO im. Sienkiewicza w Łańcucie zaprasza 14 X br. na Zjazd Absolwentów w związku ze 110- leciem szkoły. Szczegółowy program uroczystości i wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły

11. W tym tygodniu zmarła Emilia Potęga.  Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …

12. Słowo Życia: Jeżeli będziecie żyli według ciała czeka was śmierć, jeżeli przy pomocy Ducha będziecie uśmiercać popędy ciała, będziecie żyli (por. Rz 8,13). 

15 lipca 2017|