TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 lipca 2017r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 lipca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

2. W czwartek 6 lipca po Mszy św. o godz. 7.30, której będzie przewodniczył Ks. Bp Stanisław Jamrozek, wyrusza z Łańcuta grupa św. Urszuli w Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy też do włączenia się w Duchowe Pielgrzymowanie – kartki wystawione są na bocznych ołtarzach. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.30. Pamiętajmy o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. W czwartek o 16.30, Godzina święta Straży Najśw. Serca Pana Jezusa oraz dla wszystkich chętnych. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.

4. W piątek 7 lipca o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, która przygotuje nas do uroczystości odpustowych 16 lipca. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie tych, którzy należą do szkaplerza oraz róż różańcowych. Przez cały czas nowenny Msza św. wieczorna przed cudownym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej a po niej nowenna.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

– w czwartek, 6 lipca, bł. Marię Teresę Ledóchowską, święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym i seniorom.

– w sobotę 8 lipca św. Jana z Dukli, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego  z Krosnem i Lwowem, patrona naszej Archidiecezji.

6. W przyszłą niedzielę, taca na cele parafialne – na wykonanie remontu i konserwacji całego układu posadowienia i automatyki napędowej dzwonów w wieży kościelnej w Łańcuckiej Farze. Również za tydzień będziemy gościć oo. Franciszkanów z Krakowa z relikwiami błog. Męczenników z Pariacoto.

7. Zarząd Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta składa serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedziele w kwocie 6 567,50 zł. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę 9 lipca. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakatach.

9. Ukazał się wakacyjny numer Gaude Mater, zachęcamy do lektury, jak również czytajmy systematycznie Niedzielę i Gościa.

10. Od 3 lipca br. W poniedziałki o godz. 18.15 będą się odbywały mitingi grupy AA „Watra” w pomieszczeniach Kuchni Br. Alberta przy ul. Ottona z Pilczy.

11. W tym tygodniu zmarli: + Andrzej Nowicki, + Maria Wiśniewska. Dobry Jezu …

12. Słowo Życia: „Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka twojego brata” (kard. S. Wyszyński). 

1 lipca 2017|