Piknik Integracyjny w Łańcucie 18.06.2017r.

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. pod hasłem “Bądźmy razem” odbył się Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych w Łańcucie. Organizatorem tego wydarzenia była Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w łańcuckiej farze, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.

 

Podczas homilii bp. Stanisław, nawiązując do czytań mszalnych, mówił o tym, że wszyscy zostaliśmy posłani do tego, aby życiem głosić obecność Jezusa. Chodzi o to, aby tak żyć Bogiem, by inni mogli Go dostrzec w każdym z nas. Nawiązując do pikniku integracyjnego wzywał, by uświadomić sobie ważność tych osób, które są wśród nas, szczególnie tych, które potrzebują naszej pomocy. Okazuje się, że my, pomagając im, jeszcze więcej otrzymujemy od nich – mówił kaznodzieja. Kończąc homilię biskup zachęcał do modlitwy o to, by Pan otwierał nasze oczy na tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

 

Po Mszy Świętej uczestnicy pikniku spotkali się na placu przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łańcucie.Celem tego spotkania było zgromadzenie ludzi po to, aby nauczyć się patrzeć na siebie z życzliwością i miłością, stworzenie takiej wspólnoty, gdzie osoby niepełnosprawne poczują się

Za http://przemyska.pl/2017/06/19/piknik-integracyjny-w-lancucie/

 

20 czerwca 2017|