JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 czerwca 2017r.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 czerwca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Zapraszamy dziś o 17.30 na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. W pozostałe dni oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.

2. Dziś w naszej parafii gościmy panią Marię Szulikowską autorkę bajek z serii Piękna strona dobra, które promują chrześcijańskie wartości i zasady, które są antidotum na propozycje programów wprowadzających zamęt w umysłach dzieci i rodziców.

3. Również dziś na terenie naszej parafii, Caritas Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z władzami samorządowymi miasta i powiatu, organizuje piknik integracyjny z osobami niepełnosprawnymi na terenie MOSiR. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 a następnie od 13.00 występy artystyczne i różne atrakcje. O godz. 17.00 przewidziany jest występ zespołu Soul i orkiestry dętej Avanti. Zapraszamy.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej medytacja biblijna metodą Lectio divina.

5. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być dobrze zakończone i ofiarowane Panu Bogu. W związku z tym we wtorek o godz. 18.00 podsumowanie formacji przed bierzmowaniem gimnazjalistów klas II a w środę z klas I. Na te Msze św. zapraszamy rodziców młodzieży gimnazjalnej. Msze św. na zakończenie roku szkolnego; w czwartek o 13.00 dla Gimnazjum nr 1, w piątek o 8.00  dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych a o 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek od 17.00.

6. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zachęcamy do udziału we Mszy św. i modlitwy, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

7. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

8. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, jest to dzień imienin ks. Jana Częczka. Wszystkim solenizantom życzymy sił, aby kroczyli przez codzienność w obecności Pana Boga.

9. Zapraszamy wszystkich, szczególnie ludzi młodych na XXXVII Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 06 – 15 lipca b.r. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii po każdej Mszy św. Wszelkich informacji udziela przewodnik grupy ks. Wiktor Florek. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Niedzielę 25 czerwca o godz. 17.00.

10. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się kwesta, przy naszym kościele, na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łańcucie, które prowadzi jadłodajne dla ubogich, bezdomnych i bezrobotnych. Przeprowadzenie kwesty jest związane z brakiem środków na bieżące funkcjonowanie kuchni.

11. Zapraszamy do lektury tygodników katolickich Niedziela i Gość, które pomagają nam zrozumieć co w życiu chrześcijanina jest najważniejsze. Do wakacyjnego numeru Małego Gościa jest dołączona płyta CD z piosenkami Arki Noego.

12. Słowo Życia:Nie da się żyć bez Prawdy i Miłości, bez Boga; dlatego nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.

18 czerwca 2017|