NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 czerwca 2017r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 czerwca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek patronuje nam św. Antoni z Padwy, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy na błogosławieństwo i poświęcenie o godz. 18.00.

2. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

3. W najbliższy czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00 i 18.00.  Po Mszy św. o godz. 9.30 rozpocznie się  procesja eucharystyczna. Trasa procesji: Rynek, Plac Sobieskiego, ul. Królowej Elżbiety, Rynek i zakończenie na ul. Dominikańskiej. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie wszystkie wspólnoty i grupy żywego Kościoła, oraz dzieci komunijne w strojach. Prosimy by na trasie procesji nie parkować samochodów. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku: pierwszy przy ołtarzu polowym – Straż Najśw. Serca Pana Jezusa, Grupę modlitewną i Koło Radia Maryja; drugi na Placu Sobieskiego – Akcję Katolicką i Koło Misyjne; trzeci w Rynku – Domowy Kościół; czwarty przy ul. Dominikańskiej – młodzież oazową, KSM, Scholę młodzieżową, lektorów i kandydatów do bierzmowania.

Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00. Próba sypania kwiatów dla dzieci w poniedziałek i wtorek po wieczornej mszy świętej.

4. Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół  kościoła będzie po Mszy św. o godz. 18.00, podczas której będziemy śpiewać litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

5. W Boże Ciało o godz. 19.00 w parku Sybiraków os. Baranówka w Rzeszowie odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt.: „Jednego serca, jednego ducha”. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodzież.

6. W sobotę 17.06. czcić będziemy św. Alberta Chmielowskiego, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii panią Marię Szulikowską autorkę bajek z serii „Piękna strona dobra”, które promują chrześcijańskie wartości i zasady i są antidotum na propozycje programów wprowadzających zamęt. Będzie też można je nabyć. Więcej informacji znajdziemy w ostatnim numerze Gaude Mater.

8. Również za tydzień odbędzie się XVI Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00, której przewodniczył będzie Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.

9. Jutro 12.06. o godz. 19.00 w Łańcuckim Zamku odbędzie się koncert chóru Nicolaus pt. „Zakończenie jubileuszu 1050 lecia chrztu Polski”. Wstęp wolny.

10. Tygodniki Niedziela i Gość zapraszają do lektury swych ciekawych artykułów i dołączają śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi niezbędny podczas procesji Bożego Ciała.

11. Dziękując za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na konserwację dwóch pozostałych witraży, prosimy przyjąć gratisowy numer Dobrych Nowin.

12. Starosta Łańcucki informuje o rozpoczęciu prac geodezyjnych na terenie Łańcuta, mających na celu m. in. ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych. Więcej informacji na stronie internetowej Starostwa.

13. W tym tygodniu zmarł Józef Zemełko. Dobry Jezu a nasz Panie …

14. Słowo Życia: „Łaska Pana Jezusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi” (2 Kor 13,13).

12 czerwca 2017|