WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28 maja 2017r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28 maja 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Ducha Świętego i modlitwą przed święceniami kapłańskimi naszego parafianina dk. Macieja Ruszla. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

2. Dzisiaj przypada też 36 rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Tysiąclecia oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwo majowe. O godz. 20.00 majówka przy ul. Jagiellońskiej w parku angielskim.

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Odmawiajmy też litanię prywatnie.

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej.

8. W czwartek, Godzina święta o 16.30 dla Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. Po wieczornej eucharystii spotkanie Apostolatu Modlitwy za Kapłanów.

9. W najbliższą sobotę o godz. o 18.00 – nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Odpowiedzmy licznym udziałem na apel Matki Bożej z Fatimy.

10. Również w sobotę o godz. 10.00 w archikatedrze w Przemyślu, święcenia kapłańskie dk. Macieja Ruszla.

11. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. O godz. 11.00 Msza św. prymicyjna Ks. Macieja.

12. 31 maja obchodzić będziemy światowy dzień bez tytoniu pod hasłem „Tytoń – zagrożeniem dla rozwoju”. W związku z tym Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Łańcucie, w tym dniu, prowadzi akcję badań bezpłatnych i porad profilaktycznych. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej.

13. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką; Niedzielę i Gościa.

14. W tym tygodniu zmarli: Maria Pasierb i Jan Krudysz. Wieczne odpoczywanie ….

15. Słowo Życia: „Niech Bóg da wam światłe oczy serca, byście wiedzieli, czym jest nadzieja, do której On wzywa, czym bogactwo Jego chwały” (por. Ef 1, 18).

27 maja 2017|