SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY- 21 maja 2017r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY- 21 maja 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwie wszystkich polecamy dzieci i ich rodziny, aby w nich rozwijała się miłość do Chrystusa; poprzez codzienną wspólną z rodzicami modlitwę, niedzielną Eucharystię, miesięczną spowiedź, życie według Bożych przykazań. Strój pierwszokomunijny niech zaprasza wszystkich do troski o czystość sumienia. Najbliższy tydzień będzie dla dzieci i ich rodziców tzw. białym tygodniem. W związku z tym Msze święte będą celebrowane bezpośrednio po nabożeństwie majowym na którym nie będzie czytanki.

2. Dziś przy naszym kościele Akcja Katolicka kwestuje na budowę kościoła w Ekwadorze.

3. Jutro nowenna do św. Jana Pawła II.

4. Od poniedziałku, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

5. We wtorek, wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za prześladowany Kościół w Chinach.

6. W środę o godz. 20.00 nabożeństwo majowe na osiedlu Wyszyńskiego.

7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwo majowe, wspólną Eucharystię podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce i będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

8. Również w piątek zapraszamy na Ogólnodiecezjalne Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej organizowane na orlikach w Łańcucie, Wysokiej, Kosinie i Białobrzegach. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej parafii.

9. Zachęcamy do systematycznego czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość piszą o matkach wielkich Polaków i zastanawiają się, co mają robić katolicy w świecie, który neguje Boga?

10. W przyszłą niedzielę 28 maja zapraszamy na Marsz dla życia i rodziny w Jarosławiu.

11. W tygodniu zmarli: Julia Nosek, Bronisława Janusz, Wincenty Skrobacz i Ryszard Kuszaj. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

12. Słowo Życia: Kto miłuje Boga, ten zachowuje Jego przykazania (por. J 14,21).

20 maja 2017|