PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 maja 2017r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 maja 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.W środę o godz. 20.00 nabożeństwo majowe takżew plenerze, na terenie szpitala.

2. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

3. W tym tygodniu w poniedziałek po wieczornej mszy medytacja biblijna „Lectio divina”.

4. We wtorek o godz. 17.30 spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum a w środę z pierwszych.

5. W sobotę o godz. 15.00 nabożeństwo pokutne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Spowiedź z racji I Komunii od godz. 15.30.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 I Komunia dzieci. Po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz budowy kościoła w Ekwadorze gdzie pracują misjonarze z naszej diecezji.

7. Czytajmy prasę katolicką. Tygodniki katolickie obszernie piszą o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Naszą powinnością jest znać orędzie fatimskie Najśw. Maryi Panny i wprowadzać je w życie, jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie i uratować świat przed zagładą.

8. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: ”Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej. Zachęcamy do oglądnięcia.

9. W sobotę 20 maja jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, które są przeznaczone na sfinansowanie wkładu własnego (32 tys.) konserwacji witraża św. św. Antoniego.

11. Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas działająca przy naszej parafii oferuje dzieciom i młodzieży pomoc w nauce, służy pomocą przy odrabianiu zadań domowych jak i przy rozwijaniu inwencji twórczych.Celem świetlicy jest także łagodzenie niedostatków wychowawczych.  Stara się dać dzieciom nadzieję na „lepsze jutro” oraz pokazać, że nawet najskrytsze marzenia się spełniają. Świetlica jest dobrą alternatywą do spędzania z rówieśnikami wolnego czasu. Świetlica uczy nawiązywania i podtrzymywania więzi z innymi dziećmi oraz  dorosłymi. Ponadto wspiera dzieci w rozwoju emocjonalnym przez wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne, sportowe i wyjazdy. Zachęcamyrodziców do kontaktu ze świetlicą i zapisania dzieci i młodzieży.

11. Państwowa Szkoła Muzyczna w Łańcucie przyjmuje kandydatów do nauki gry na wszystkich instrumentach. Wstępne przesłuchania odbędą się 23 i 24 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

12. Słowo Życia: Bóg przez Maryję śpieszy nam na ratunek. Uchwyćmy się ręki Matki Najświętszej, którą podaje nam w orędziu fatimskim.

13 maja 2017|