CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7 maja 2017r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7 maja 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W naszej parafii gościmy Ks. prałata Zbigniewa Suchego, redaktora Przemyskiej Niedzieli, który przyjechał do nas z posługą Słowa. Księże Zbigniewie dziękujemy za artykuły publikowane w Niedzieli i za homilie głoszone dziś i jutro podczas odpustu.

2. Wszystkich parafian zapraszamy jutro na Msze św. ku czci św. Stanisława Bpa naszego patrona, które będą odprawiane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15.15 i o 18.00 uroczysta suma z udziałem wszystkich grup parafialnych, dzieci klas IV w strojach komunijnych, kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że w uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. z racji, święta patronalnego.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy, że tylko dzięki kapłanom mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.Podczas tego tygodnia będziemy prosić szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Rektorat WSD w Przemyślu zawiadamia, że 3 czerwca br. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu o godz. 10.00, otrzyma święcenia kapłańskie nasz parafianin dk. Maciej Ruszel.

5. Dziś nabożeństwo majowe, różaniec i zmiana tajemnic o godz. 17.00, w pozostałe dni zapraszamy o 17.30. Ponadto w środy maja o godz. 20.00 śpiewać będziemy litanię do Matki Bożej w plenerze, w najbliższą środę przy ul. Zamkniętej /boczna ul. Zielonej/. Zachęcamy do licznego udziału.

6. W czwartek, 11 maja o godz. 17.00 w sali domu parafialnego odbędą się warsztaty na temat uzależnień.

7. W sobotę, 13 maja, obchodzić będziemy stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie, oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami te wydarzenia,starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi jak św. Jan Paweł II.

8. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00, rocznicę I Komunii św. będą przeżywać dzieci klas IV. Spowiedź dzieci, rodziców, rodzeństwa w sobotę od 16.00.

9. Również w sobotę 13 maja Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Zapisy do środy w kancelarii lub zakrystii.

10.Koło Radia Maryja, działające przy naszej parafii, zaprasza na pielgrzymkę w intencji ojczyzny do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – Krzeptówkach,16 maja 2017 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela przemyska zaprasza na swe łany i podejmuje cykl artykułów o Ulmach z Markowej. Ukazał się majowy numer Dobrych nowin. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na ołtarzach bocznych. 

12. W tym tygodniu zmarli w naszej parafii: Jerzy Niemiec, Henryka Nycz – Sońska, Piotr Grabowski i Adam Szpunar. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

13. Słowo Życia: Kto należy do owczarni Chrystusa, słucha Jego głosu

6 maja 2017|