TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30 kwietnia 2017r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30 kwietnia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Dziś przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zabrania tzw. Chleba życia – czyli karteczki z cytatem z listu do Galatów z dobranym psalmem.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

3. Jutro rozpoczynamy maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym, na których ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msza święta w intencji Ojczyzny o 9.30.

6. W dniach od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 – spotkanie Straży Najśw. Serca Pana Jezusa i Godzina Święta. W czwartek z okazji św. Floriana patrona strażaków o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji. Po eucharystii wieczornej,medytacja biblijna metodą Lectio divina i spotkanie Apostolstwa Modlitwy za kapłanów. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedzimy chorych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 – Nabożeństwo Fatimskie  (Msza Święta, procesja różańcowa zakończona apelem).Odpowiedzmy na zaproszenie Matki Bożej licznym udziałem. 

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe.

9. W uroczystość św. Stanisława patrona parafii, 8 maja, suma odpustowa o godz. 18.00  z udziałem wszystkich grup parafialnych, kandydatów do bierzmowania i dzieci klas czwartych w strojach komunijnych z racji zbliżającej się rocznicy I Komunii.

10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela zamieszcza pożyteczne artykuły: „Królowa polskich serc”, „Wolność złota czy rozumna” oraz publikuje rozmowę z przeorem Jasnej Góry, „Daj się zobaczyć Maryi”.

11. W tym tygodniu zmarli Alfred Plęs i Michalina Chrzan. Dobry Jezu a nasz Panie….

12. Słowo Życia: Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz (por. Łk 24,32).

29 kwietnia 2017|