NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 9 kwietnia 2017r.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 9 kwietnia 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w roku liturgicznym, nazywany Wielkim. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, w skupieniu, życzliwości, uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziś zapraszamy na ostanie w tym Wielkim Poście, dróżki do Matki Bożej Bolesnej i Gorzkie Żale. Na mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i za ofiary katastrofy samolotowej pod Smoleńskim w siódmą rocznicę tamtego tragicznego wydarzenia. 

2. Jutro i we wtorek spowiedź wielkanocna od godz. 9.00 do 12.00 i 14.00 do 18.00. Spowiedź na Kątach jutro od 16.00 do 17.00. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami.

3. W Wielką Środę o godz.19.00, na łańcuckich plantach, rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej. Misterium zacznie się sceną modlitwy Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym. Następne sceny które będą odgrywane w różnych miejscach miasta to; zdrada Judasza i pojmanie, sąd przed Sanhedrynem, sąd przed Piłatem, zaparcie się Piotra, biczowanie, skazanie na śmierć i Droga Krzyżowa. Sceną kulminacyjną będzie ukrzyżowanie Jezusa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu wiary, będącym wprowadzeniem do Triduum Paschalnego.

4. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do 23.00. Porządek adoracji jest umieszczony w kwietniowym numerze Gaude Mater, w gablotach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.

5. Wielki Piątek dzień męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły; ilościowy i jakościowy. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 8.00, 15.00, 17.15na Kątach o 8.30. Przez cały dzień adorujemy Najśw. Sakrament w ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Adoracja do północy. O godz. 22 Gorzkie Żale a po nich pieśni pasyjne w wykonaniu Chóru. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.

6. Wielka Sobota jest dniem, wyciszenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o dłużej osobistej modlitwie święcąc pokarmy. Błogosławienie pokarmów, o równych godzinach, od 8.00 do 17.00, na Kątach o 12.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. O godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 13.00, na Kątach o godz. 9.00.

8. Dziś w Maneżu odbywa się Kiermasz Wielkanocny.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w której znajdziemy wiele ciekawych artykułów ożywiających  naszą  miłość do Chrystusa, przedstawiający aktualne wydarzenia z życia Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy do lektury Gaude Mater.

10. Towarzystwo Brata Alberta zaprasza bezdomnych i ubogich na śniadanie wielkanocne w Wielką Sobotę o godz. 11 w siedzibie Towarzystwa przy ul. Ottona z Pilczy 2.

11. Słowo Życia: Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci krzyżowej. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię (Flp 2, 8-9).

8 kwietnia 2017|