PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 kwietnia 2017r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 kwietnia 2017r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, w kościołach  zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, czas spotkania i doświadczenia Jezusa Chrystusa. Niech każdy, kto uważa się za katolika, stara się w nich uczestniczyć. Rekolekcje trwają do wtorku. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na mszach o godz. 7.30; 18.00 i na Kątach o 17.00. W ramach rekolekcji, kandydaci do bierzmowania, mają spotkanie jutro o 18.00. Każdy dzień rekolekcyjny kończymy o 21.00 apelem. We wtorek na zakończenie rekolekcji młodzież gimnazjalna o godz. 17.45 przestawi bardzo ciekawe Misterium Pasyjne  widziane z perspektywy Szymona z Cyreny, na które serdecznie zapraszamy.
2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne łaski.
3. Dziś po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Przy kościele Akcja Katolicka rozprowadza caritasowe baranki i paschaliki. To kolejna okazja świadczenia wielkopostnej jałmużny. Za dar serca składamy Bóg zapłać.
4. Prosimy przyjąć gratisowy numer „Dobrych Nowin”, poświęcony owocnemu przeżywaniu Wielkiego Postu. Sięgajmy do Niedzieli i Gościa. Tygodniki katolickie piszą o sakramencie pokuty i podpowiadają jak przeżywać cierpienie.
5. W środę po wieczornej Eucharystii, spotkanie Akcji Katolickiej i młodzieży wyjeżdżającej na SMAP w Ustrzykach Dolnych.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa o 16.30 a po mszy św. spotkanie Apostolatu Modlitwy za Kapłanów.
7. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych. Przypominamy o zgłoszeniu chorych, odwiedzanych tylko z racji świąt. Spowiedź w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00.
8. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Na mszy św. o godz. 11.00 uroczysta procesja z palmami. Ogłaszamy konkurs palm przygotowywanych przez rodziny, grupy, zespoły, wspólnoty, bądź indywidualnie. Rozstrzygnięcie konkursu po mszy św. o godz. 11.00.  
9. Koło misyjne przygotowało palmy, które będzie rozprowadzać przy naszym kościele przez najbliższy tydzień. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje.
10. W najbliższą sobotę i niedziele w Maneżu odbędzie się kiermasz wielkanocny. Natomiast w piątek 7 kwietnia o godz. 19.00 w domu katechetycznym, odbędzie się spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim, znawcą zagadnienia Żołnierzy Wyklętych i Podziemia Niepodległościowego w Polsce. Zapraszamy.
11. Słowo Życia: „Jeśli uwierzysz Chrystusowi, ujrzysz chwałę Bożą”.

1 kwietnia 2017|