CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2017r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

2. W najbliższy piątek 31 marca o godz. 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne a o 19.00 będziemy rozważać drogę krzyżową Pana Jezusa na ulicach naszego miasta. W związku z tym w naszym kościele Droga Krzyżowa będzie tylko rano o godz. 8.00. W sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na rekolekcyjną katechezę osoby starsze i chore a wieczorem o godz. 18.00 wszystkich parafian. Każdy dzień rekolekcji będzie podsumowany Apelem Jasnogórskimi w kościeleo godz. 21.00. Przypominamy, że każdy z nas powinien w sumieniu czuć się zobowiązany do odprawienia rekolekcji, które są czasem wyciszenia, modlitwy i refleksji nad życiem w oparciu oBoże Słowo. Program rekolekcji został zamieszczony w Gaude Mater, jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii www.lancut.przemyska.pl . Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

3. We wtorek o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i adoracja prowadzona przez Domowy Kościół.

5. W przyszłą niedzielę w duchu wielkopostnej solidarności chcemy wesprzeć działalność charytatywną „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce. W związku z tym Akcja Katolicka będzie przy kościele rozprowadzać baranki i paschaliki.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Chorych, przed świętami wielkanocnymi, odwiedzać będziemy, z posługą kapłańską w pierwszy piątek kwietnia. Osoby nie odwiedzane co miesiąc prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

8. Obecnie w domu parafialnym mieści się Świetlica Caritas i inne biura. Informujemy, że ze względów sanitarnych, klucz do toalet znajduje się w zakrystii. Do takiego rozwiązania jesteśmy zmuszeni, ze względów na zachowanie czystości i bezpieczeństwa.

9. W najbliższą sobotę w MOSiR odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej dla chorej Łucji. Szczegóły na plakatach.

10. W tym tygodniu zmarli: Małgorzata Solecka – Szuberla, Józef Leńczyk. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

11. Słowo Życia: „Człowiekowi koniecznie potrzebne jest miłujące spojrzenie Chrystusa” (św. Jan Paweł II).

25 marca 2017|