TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2017r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych; dziś w Gorzkich Żalach i w piątek w Drodze Krzyżowej.

2. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

3. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Pierwszą jest uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, opiekuna Pana Jezusa, patrona Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich, którą w tym roku liturgicznie będziemy obchodzić w poniedziałek 20 marca ze względu na dzisiejszą niedzielę. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa.

4. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Przyjęcie do duchowej adopcji w sobotę na mszy św. o godz. 18.00, formularze są wyłożone na bocznych ołtarzach.

5. Z okazji Dnia Świętości Życia, w piątek i sobotę będą zbierane, dary w postaci środków czystości, pampersów, trwałej żywności, dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu. Kosze na artykuły będą wystawione w świątyni.

6. W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne będą przeżywać dzieci ze Szkoły nr 2 w Łańcucie. Prosimy rodziców i wychowawców o dołożenie wszelkiej troski, aby ten czas był dla dzieci czasem duchowego wzrostu. Informujemy, że parafialne rekolekcje rozpoczną się w piątek 31 marca. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

7. W środę nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek o 17.00 warsztaty na temat uzależnień.

8. W Wielkim Poście dbajmy o duchowy rozwój. Pomocą jest prasa katolicka, która zaprasza do ochrony życia i obrony tradycyjnego modelu małżeństwa i rodziny. Prosimy o zaangażowanie się w poparcie inicjatywy obywatelskiej. Formularze znajdziemy w Gościu.Dzieci zapraszamy do czytania Małego Gościa.

9. Zakład Komunalny w Łańcucie informuje, że jutro tj. 20.03. w godz. 8.00 – 12.00, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Kwiatowej i 3 Maja (od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do skrzyżowania z drogą krajową 94).

10. W tym tygodniu zmarli: Zofia Wrona, Stanisław Balawender, Zbigniew Stanisławek, Maria Poręba, Jerzy Grega i Marta Zalot. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

11. Słowo Życia: „Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie”.

20 marca 2017|