DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2017r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy polskich misjonarzy, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła. Rycerzom Kolumba dziękujemy za zorganizowanie pomocy dla misjonarzy.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, ochotnym sercem podejmujmy trud dobrowolnych umartwień; powstrzymujmy się od głośnych rozrywek, od napojów alkoholowych, od wszelkiej nieuczciwości. Róbmy dobre postanowienia. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Zapraszamy dziś o 16.30 na Dróżki do Matki Bożej i o 17.00 na Gorzkie Żale. W piątki starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej.

3. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w Wielkim Poście na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu wiary i pobożności.

4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa a dziś także Dobrych nowin. Gratisowe egzemplarze Dobrych nowin są wyłożone na bocznych ołtarzach oraz rozdawane przy stolikach na zewnątrz kościoła.

5. Zachęcamy do modlitwy do św. Józefa, bowiem trwa nowenna przed Jego uroczystością.

6. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na konserwację i remont naszych organów.

7. W tym tygodniu zmarli: Aniela Grabowska, Alfreda Szewczyk i Janusz Wojak. Dobry Jezu a nasz panie daj im wieczne spoczywanie.

8. Słowo Życia: Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii …(2 Tym 1,8).

11 marca 2017|