PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2017r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Starajmy się go przeżyć w duchu wynagrodzenia za grzechy, podejmijmy postanowienia, aby wzrastała w nas miłość do Chrystusa i bliźnich. Właściwą pomocą są nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy w każdą niedzielę o na Gorzkie Żale. W piątki zapraszamy na drogę krzyżową: dzieci o; młodzież o ; dorosłych oTaca na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i bożego grobu..

2. Pamiętajmy o potrzebujących i biednych, bo dzieła miłosierdzia otwierają bramy nieba. Dziś Caritas prowadzi przy naszym kościele akcję „Osłodź życie dzieciom potrzebującym”, rozprowadzając słoiki z miodem w cenie 10 zł. Starajmy się w Wielkim Poście żyć oszczędniej, a to co zaoszczędzimy wrzucajmy do Skarbonki Miłosierdzia. Nasza jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Każda rodzina niech zadba o taką skarbonkę, które są dziś rozprowadzane z naszym miesięcznikiem Gaude Mater.

3. Jak co roku, w nadchodzącą II niedzielę Wielkiego Postu pragniemy dać wyraz naszej pamięci o misjach. W tym dniu chcemy wesprzeć polskich misjonarzy i ofiarować im dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego poprzez ofiary składane do puszek przy naszym kościele.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. W środę 8 marca pamiętajmy o wszystkich kobietach, z racji ich święta. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki.

6. W środę również rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo prosimy młodych o dojrzałe potraktowanie tego szczególnego czasu łaski.

7. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbędzie się w Ustrzykach Dolnych w dniach 7-9 kwietnia. Szczegółowych informacji udzielają katecheci i kancelaria parafialna.

8. W piątek rozpoczniemy nowennę do św. Józefa a o godz. 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.

9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na konserwację organów.

10.W Wielkim Poście czytajmy regularnie prasę katolicką.

11. W tym tygodniu zmarła Maria Nycz. Dobry Jezu a nasz Panie …

12. Słowo Życia: Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: „Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki, większą ma zasługę, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi ”.

6 marca 2017|