ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 lutego 2017r.

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 lutego 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z tej racji dzisiejsza niedziela jest adoracyjną. Po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu. Natomiast jutro i we wtorek uroczyste Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 oraz całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu do indywidualnej adoracji a od godz. 17.00 adoracja wspólna. W poniedziałek o 17.30 adoracja dzieci komunijnych i ich rodziców. We wtorek o 17.00 adoracja wszystkich kandydatów do bierzmowania. Niech każdy znajdzie czas na indywidualną modlitwę, wyciszenie i adorację. Zachęcamy wszystkich; dzieci, młodzież, dorosłych, starszych a szczególnie grupy parafialne. Niech nie będzie parafianina, który by w tych godzinach nie znalazł czasu, aby stanąć przed Panem i wyznać Mu swą wiarę i miłość. Zachęcamy do licznego udziału jutro i we wtorek we Mszach świętych o godz. 7.30 i 18.00. We wtorek od godz. 17.00 spowiedź.

2. Z racji rozpoczętego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, dziś o godz. 17.30 różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach. Tydzień Modlitwa o Trzeźwość totakże czas podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych.

3. Najbliższa środa, 1 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 6.00, 7.30. 9.00, 15.15, 18.00. W kaplicy szpitalnej o 14.00 i na Kątach o 18.00.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60 roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny. Przypominamy, że wszystkich od 14 roku życia, obowiązuje w każdy piątek, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W Środę Popielcową z racji postu złóżmy na tacę jałmużnę dla potrzebujących, bo ona zakrywa wiele grzechów. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się w tym okresie pokuty od spożywania napojów alkoholowych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Porządek nabożeństw i spowiedzi tak jak co miesiąc.

7. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, 15.15, 16.30 (dzieci),17.30 i 20.00 (młodzież). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej a o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych a szczególnie dzieci i młodzież (priorytetowo kandydatów do sakramentu bierzmowania).

8. W przyszłą niedzielę Caritas Archidiecezji Przemyskiej prowadzić będzie przy naszym kościele akcję „Osłodź życie dzieciom potrzebującym”, rozprowadzając słoiki z miodem.

9. W dniach 10 – 12 marca odbędzie się katecheza przedmałżeńska. Zgłoszenia w kancelarii.

10. Pod koniec września organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Gruzji. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej i afiszach. Zapraszamy. Zapisy w kancelarii.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa. W Niedzieli znajdziemy wspomnienie o śp. Ks. prałacie Zbigniewie Ryżowiczu.

12. W najbliższą środę, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W dniu przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

13. W tym tygodniu zmarli: Janina Nowak i Marian Głuszek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

14. Słowo Życia: Pan Jezus o tobie pamięta, nie zamartwiaj się.

25 lutego 2017|