SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 lutego 2017r.

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 lutego 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.

2. Dziś o godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława a o 14.00 w hali MOSiR, rozpocznie się Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza, na rzecz Świetlicy Środowiskowej Caritas działającej przy naszej parafii. W programie przewidziane są występy artystyczne, licytacje cennych upominków, ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego trenera i sportowca Łańcuta. Zapraszamy. Potrzebujących można wspierać także wysyłając esemesa o treści „maluchy” na numer 72052.

3. Jutro i we wtorek od godz. 14.30 skrutynia dla młodzieży klas III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania według ustalonego porządku. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, które jest okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, który z woli Chrystusa jest pasterzem całego Kościoła powszechnego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

5. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu a w naszej parafii Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

6. Przeżywamy setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. Ukazał się lutowy numer Dobrych Nowin poświęcony temu wydarzeniu. Zapraszamy do lektury. Gratisowe egzemplarze są wyłożone na bocznych ołtarzach.

7. Sięgajmy systematycznie do tygodnika Niedziela i Gość. Niedziela pisze, że o licznych cudach, które są dokumentowane w Lourdes, a które są wołaniem Boga o nawrócenie. Tematem głównym Gościa jest tajemnica Medjugorja i omówienie wartościowej książki pt.: „Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli”, która jest podręcznikiem teologii ciała dla młodzieży.

8. Zachęcamy do oglądnięcia filmu pt.: „Zerwany kłos”.

9. W tym tygodniu w naszej parafii zmarła Kazimiera Michniewska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …

10. Słowo Życia: „Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym miłość Boża jest doskonała”  (1 J 2,5).

20 lutego 2017|