SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 lutego 2017r.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 lutego 2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Bóg zapłać” za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na remont organów w naszym kościele. Za wszystkich ofiarodawców chcemy się szczególnie modlić podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. 

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla i Metodego apostołów Słowian, współpatronów Europy.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, bo nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

4. W środę po wieczornej Mszy św. medytacja biblijna metodą Lectio divina i spotkanie Koła Misyjnego. Natomiast w piątek spotkanie Rycerzy Kolumba.

5. W czwartek o 17.00 zapraszamy na warsztaty na temat uzależnień a o 17.30 na nieustanną nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców z poświęceniem książeczek.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w hali MOSiR w Łańcucie, organizowany jest Wielki Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza, wspierający podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Caritas w Łańcucie.W programie także występy artystyczne, ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego trenera i sportowca Łańcuta, oraz licytacje cennych upominków. Świetlicę można również wesprzeć wysyłając sms o treści „maluchy” na numer 72052. W imieniu organizatorów zapraszamy.

8. W pierwszą sobotę marca (czwartego) jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy, że na ulice francuskich miast wyszło ponad 2 mln ludzi w obronie tradycyjnej rodziny. To znak, że naród chce żyć z dala od masońskich ideologii – mówi w wywiadzie kard. Paul Poupard. Ponadto Niedziela pisze o filarach szlachetności, którymi są Bóg, honor i ojczyzna a kto je wyznaje ten nie zawodzi. Gość uświadamia, że niepłacenie alimentów jest grzechem. Rodzice, którzy porzucili dziecko, zadają mu cierpienie. Krzywdzą je po raz drugi, gdy nie płacą alimentów. W Polsce jest 300 tys. takich rodziców. Warto przeczytać także artykuł: Religia własnego „ja”.

10. W tym tygodniu zmarli: Maria Wróblewska i Konrad Jewczuk. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

11. Słowo Życia: Błogosławieni, którzy przestrzegają Bożych przykazań.

12 lutego 2017|