NARODZENIE PAŃSKIE – 25 grudnia 2016r.

NARODZENIE PAŃSKIE – 25 grudnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

l. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, stając się Człowiekiem. Przeżywajmy tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zachęcamy do śpiewu kolęd w naszych domach. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą, płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

2. Dziś i jutro Msze Święte tak jak w niedzielę. Nie będzie Mszy świętych o godz. 18.00.

3. Jutro Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary.

4. Układ kalendarz, w tym roku, sprawił, że święto Świętej Rodziny wypada w piątek, dlatego jutro z racji dnia świątecznego, zapraszamy małżonków, aby odnowili przysięgę małżeńską. Gorąco zachęcamy, wszystkie małżeństwa do pielęgnowania miłości małżeńskiej i rodzinnej poprzez ponawianą przysięgę.

5. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, w środę św. Młodzianków, męczenników, a w piątek będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny.

6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, w środę spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W sobotę 31 XII – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16.00.

8. W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy został zamieszczony na specjalnej wkładce do najnowszego numeru Gaude Mater i na stronie internetowej naszej parafii www.lancut.przemyska.pl. Na dzień przed wizytą kapłana, ministranci powiadomią rodziny. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni. Niech na stole będzie postawiony krzyż, zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą do poświęcenia. Wizyta duszpasterska jest czynnością liturgiczną, kapłan przychodzi w imię Chrystusa a podejmowane rozmowy winny dotyczyć życia duchowego.

9. Po świętach w dniach 28, 29, 30 grudnia w naszych domach pojawią się kolędnicy misyjni, nawiedzać będą zasadniczo tę część parafii, która w tym roku nie ma odwiedzin kapłana. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie, gdyż będą przy tej okazji zbierać ofiary na Misje, w tym roku dla dzieci zTajlandii. Zapraszamy dzieci, które zdeklarowały się podjąć tego zadania, jutro na godz. 11.00 na Mszę i specjalne błogosławieństwo.

10. Ukazał się styczniowy numer Gaude Mater, zachęcamy do lektury. Warto na te świąteczne dni zaopatrzyć się w prasę katolicką. Niedziela oprócz ciekawych artykułów, zawiera film o Janie Pawle i kalendarz, a Gość jak zawsze jest brzemienny dobrą treścią.

11. Słowo Życia: „Przyjmijmy Jezusa z wiarą i miłością i bądźmy dla siebie dobrzy, jak dobry jest chleb”.

24 grudnia 2016|